Vier historische Mclarens onhtuld voor F1 2017

Codemasters en Koch Media onthullen de laatste klassieke bolides die zijn terug te vinden in F1 2017. Ook is de gloednieuwe trailer verschenen waarin vier iconische McLarens worden getoond, inclusief de drie die nog niet eerder bekend waren gemaakt.




McLaren MP4/4, 1988 – bestuurd door Alain Prost en Ayrton Senna tijdens het Formula 1 seizoen van 1988. De MP4/4, die werd aangedreven door Honda-motoren, is een van de meest iconische en dominante Formule 1 auto’s ooit gebouwd. De auto won bijna alle gereden races (15 uit de 16 gereden races) en claimde – op één na – alle pole positions in het seizoen van 1988. Deze auto vormde de drijvende kracht achter het eerste wereldkampioenschap dat Senna won.

McLaren MP4/6, 1991 – de toenmalig wereldkampioen Ayrton Senna en Gerhard Berger zaten achter het stuur van deze auto tijdens het seizoen van 1991. Deze auto werd door sommigen gezien als de meest competitieve auto allertijden, met acht overwinningen en tien pole postitions (een totaalscore van maar liefst 148 punten). Met deze auto won Senna zijn derde en laatste wereldkampioenschap.

McLaren MP4-13, 1998 – tijdens het seizoen van 1998 werd de McLaren MP4-13 bestuurd door Mika Häkkinen en David Coulthard. Ook deze auto bewees het sterkste van het seizoen te zijn, aangezien Häkkinen zijn eerste coureursklassement won en het McLaren-team haar eerste constructeurstitel sinds 1991 ontving.

McLaren MP4-23, 2008 – bestuurd door Lewis Hamilton en Heikki Kovalainen tijdens het seizoen van 2008. De MP4-23 is met name bekend omdat het de auto is waarmee Hamilton zijn eerste wereldkampioenschap op dramatische wijze won op de Grand Prix van Brazilië, door Toyota-coureur Timo Glock in de laatste bocht van de laatste ronde te passeren. Hiermee werd hij vijfde van de race, wat genoeg was om het kampioenschap met een verschil van één punt te winnen van Ferrari-coureur Felipe Massa. Dit maakte hem de jongste coureur ooit die de titel binnen wist te slepen.

Zak Brown, executive director van de McLaren Group, vertelt: De vier belangrijkste Formule 1 autos van McLaren uitkiezen is geen makkelijke opgave dus alle lof voor de mensen bij Codemasters die deze iconische, kampioenschap-winnende racemachines hebben uitgekozen. Ik denk niet dat je ermee weg zou komen de MP4/4 uit 1988 weg te laten uit de selectie, aangezien dit waarschijnlijk de meest iconische Formule 1 auto van de afgelopen 40 jaar is, die er nu nog net zo strak en snel uitziet als toen er voor het eerst in werd gereden. Dit wordt precies goed aangevuld met een andere Senna-auto, de MP4/6 met V12-motor, Mika Häkkinens mooie, zilverkleurige MP4-13, en Lewis Hamiltons complexe MP4-23. Als je een echte gamer bent, of juist een eeuwige McLaren fan, wil je het niet missen om met deze autos te racen in Codemasters F1 2017.

F1 2017 is vanaf 25 augustus beschikbaar voor PlayStation 4, Xbox One en pc.

Jimmy "Verjim" is een gedreven gamer, met Tekken als zijn all-time favoriet. Aangevoerd door alle beschikbare soorten koffie, speelt hij elke game op zijn pad en zorgt ervoor dat zijn lezers precies weten waar games in uitblinken of net mis lopen. Overdag is hij actief bezig met fotografie, maar wanneer de schaduw valt, zal de pen van deze oprichter en hoofdredacteur genadeloos inkt doen vloeien

Laat een reactie achter

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Lost Password